“1999 yılından beri bu şehrin insanları Yılmaz Büyükerşen’e parti gözetmeksizin gidip oy veriyorlar. Yılmaz Büyükerşen önce DSP’den sonra CHP’den aday oldu ve 5 kez üst üste seçildi. Eskişehir kenti çağdaş, cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, Atatürkçü bir kent. Bu şehirde kentte yaşamanın huzuruna varmış insanlar yaşıyor. Kültür, sanat, eğitim ve turizmde Eskişehir’in ne noktalara geldiğini görerek oy veriyorlar. Genel seçimlerde başka partilere oy verenler bile yerel seçimlerde Yılmaz Büyükerşen’e oy veriyor.

Eskişehir’de karısını bıçaklayıp evi yakan şahsa ceza yağdı! Eskişehir’de karısını bıçaklayıp evi yakan şahsa ceza yağdı!

Nebi Hatipoğlu matematiksel olarak hesaplar yaparak konuşuyor ama bu hesaplar tutmayabilir. Yerel seçimlerin dinamiği farklı olur. Yerel seçimlerde ittifak olmaz, işbirliği olur. İYİ Partili seçmenler bu şekilde davrandıklarında AK Parti’nin kazançlı çıkacağını görür ve ona göre oyunu verir. Bu tartışmaları AK Parti’ye yarar. AK Partililer de bunu gördükleri için bu konular ile ilgili açıklamalar yapmıyorlar. Nebi Hatipoğlu’nun açıklamalarını nezaketsiz buluyorum. Yapılan açıklamalar belli bir nezaket çizgisinde olmalıdır. Şahsileştirilmeden daha çok kurumsal bir şekilde yapılmalıdır. Kendisi bir milletvekili olduğu için söylediği her cümle kamuoyunda önemsenir. Şahsi düşüncemdir denilmemesi gerekiyor. 
 
Yerel seçimlere daha 6-7 ay var. Altılı masada bulunan partiler birbirinden farklı partiler. Her birinin iddiası var. Herkes son aşamaya kadar kendi adayları ile seçimlere girmek isteyecektir. Bu doğal bir şey. İYİ Parti de, Saadet Partisi de, Gelecek Partisi de, Demokrat Parti de, Deva Partisi de kendi adayları ile seçimlere gireceğini söylüyor. Geçmişte işbirlikleri yapıldı ve başarılı sonuçlar alındı. AK Parti’ye karşı yeni bir işbirliğinin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Toplumsal muhalefet yapan partiler yerel seçimler için bir işbirliği yapmalılar.”