Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici şu ifadeleri kullandı;

“Nebi Hatipoğlu akıllı adam. Kendisini tanıyorum. Cumhur ittifakına destek verelim diyerek doğruları söylüyor. Yılmaz Büyükerşen ve Nebi Hatipoğlu arasındaki tartışmayı ben de takip ettim. Eskişehir ile alakalı olan her şeyi takip ediyorum. Yılmaz Büyükerşen’in aday olup olmayacağı kendisinin ve partisinin karar vereceği bir konudur. Aday olsun veya olmasın diyemem. Nebi Hatipoğlu Eskişehir milletvekili olarak böyle bir açıklama yapmıştır. Millet ittifakının bir mensubu olarak başka bir ismin aday olmasını arzu ediyor olabilir. Başka bir ismin belediye başkanı olmasını isteyebilir. 

Eskişehir Servis Araçları İşletmecileri Odası hakkında suç duyurusunda bulundular! Eskişehir Servis Araçları İşletmecileri Odası hakkında suç duyurusunda bulundular!

Yılmaz Büyükerşen 1999 yılından beri Eskişehir’i yönetiyor. 25. yıla girecek. Eskişehir’e öyle yada böyle hizmet etti. Kendisine bugüne kadar olan hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor ve bu seçimlerde Cumhur ittifakının adayı kazansın istiyoruz. Ben Yılmaz Büyükerşen’i sadece 86 yaşında diye eleştirmem. Ben yapmam. Başka birisi yapıyorsa da bir şey de diyemem. Herkesin farklı bir siyasi görüşü var. Joe Biden da 81 yaşında ve Amerika Birleşik Devletini yönetiyor. Yılmaz Büyükerşen de 86 yaşında. Memurları 65 yaşında zorunlu olarak emekli yapıyorsak, siyasilerin de yaş konusunda daha duyarlı olması gerekiyor. Yılmaz Büyükerşen’e oy verebilecek olan seçmenler yaşını da görüyor, hizmetlerini de görüyor. Alternatif adayları da görüyor. Seçmenler Mart ayında en doğru kararı verecektir. Buna da herkes saygı duyacaktır.”