Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan Grup Başkanvekili Murat Özcan'ın sorusuna çok konuşulacak bir yanıt verdi.

Murat Özcan, Yılmaz Büyükerşen'e “İbis otel olarak anılan, belediyemizin mülkü olan, satış kararı alınan yer var. Biz bu satışa karşıyız. Bugün bu otele bir vinç yanaştı. Otelin tabelaları sökülürken görülmüş. Kamuoyunun merak ettiği konular var. Acaba otel tahliye mi ediliyor öğrenmek istiyoruz.” şeklinde bir soru yöneltti.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de yanıt olarak, “Eşya mı değiştiriyorlar yoksa boşaltıyorlar mı bilmiyoruz. Bize bir bilgi gelmedi. Bilgi gelirse haberdar ederiz. O bina otel olsun diye yapılmış bir bina değil. Otel olması zorlanmış bir bina. Sahibi bana satın dedi. Fakat gördük ki ölü fiyatına almak istiyor. Biz de olumlu yanıt vermedik. Konu önümüzdeki günlerde aydınlığa kavuşacaktır. Satılabilecek yerler var mı diye bakıyoruz. Dolayısıyla satış konusunda da sadece yetki aldık. Direkt müşteri de çıkabilir. İhaleye de çıkabiliriz. Açıkçası ihtiyaçlarımıza bağlı. Hiç kimse durup dururken malını satmaz. Satılabilecek yerler varsa onları satışa çıkarabilmek için yetki aldık. Henüz satılmış bir yer veya gayrimenkulumuz yok. Bu böyle biline." ifadelerini kullandı.