Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Frankfurt Belediyesi arasında imzalanan Kardeş Şehir Protokolü kapsamında, Kentpark içerisinde yer alan 7 Güne 7 Renk Heykeli ve çevresindeki meydanın ismi “Frankfurt Meydanı“ olarak isimlendirildi.

Yılmaz Büyükerşen konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı; “Frankfurt Belediyesi ile kardeş belediye olmuştuk. Frankfurt’un en güzel yerlerinden birisine Eskişehir meydanı ismi verilmişti. Pandemi nedeniyle biz de açılışa gidememiştik. Belediye başkanı değişti. 17 Eylül’de yeni belediye başkanı ve meclis üyeleri Eskişehir’e gelecek. Kardeşlik duygularını sıcak tutmak istiyorlar. Biz de karşılık olarak bir centilmenlik yapmalıyız diye düşündük. Kentpark içerisinde plajının yakınlarında bir meydan var. 7 Güne 7 Ayrı Renk heykelinin bulunduğu alandan bahsediyorum. O meydanın ismini Frankfurt meydanı olarak değiştiriyoruz.”  

Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var" Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var"

Gündeme getirilen bu konu AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.