26.11.2021, 17:06

Dünyada Gelişen Teknolojik Gelişmeler (2)

Dünyada değişimlerin hepsi; yeni teknolojilerle sağlık, özerk ve elektrikli otomobiller, eğitim, 3 B baskı, akıllı tarım ve iş alanlarında yine dünyada yeni gelişmeler olacak. 
Yazılım sektörü inovasyondan geçmektedir ve önümüzdeki 10 yıl içinde çoğu geleneksel sanayi sektörü de aynı değişimi beklemektedir. UBER sadece bir yazılım aracıdır. Herhangi bir
arabaya sahip değiller. Şimdi dünyanın en büyük taksi şirketi oldu. Herhangi bir taksi şoförüne bunun geldiğini görüp görmediklerini sorun. AIRBNB şu anda mülk sahibi olmasa bile;
dünyanın en büyük otel şirketi haline geldi.

Yapay Zekâ: günümüzde gündem oluşturmaktadır. Yapay Zekâ; Bilgisayarlar dünyayı anlamada katlanarak daha iyi hale gelecektir. Watson, normalden 4 katı doğrulukla tıbbi teşhis de koyabiliyor. Kanser riski taşıyanları, kalp krizi riski taşıyanları bir veya iki yıl öncesinden tespit edebiliyor. Artık şehirlerin gürültüsü ve havası da değişecek. Çünkü ilerleyen yıllarda tüm araçlar, elektrikli araçlara dönüşecek.

KAYNAK: Çeşitli kaynaklardan alınmıştır.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?

ESKİŞEHİR HABER

Uzun yıllardır Eskişehir’in çok okunan ve takip edilen haber sitesi olma başarısı yakalayan Eskisehirhaber.com Ocak ayında 33 milyondan fazla kişiye ulaşarak yinelenmesi oldukça zor bir başarıya imza atmıştır. Eskişehir ve çevre illerinin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türklerin de oldukça yoğun ilgi gösterdiği haber platformumuz imzasını attığı birbirinden farklı haberler ve canlı yayınlarla da farkını ortaya koymuştur. Eskisehirhaber.com teknolojinin gelişimine ve çağa ayak uyduran vizyonu ile her geçen gün kendini geliştirmeye de devam etmektedir.
Sitemizde Eskişehir haberlerinin yanı sıra Eskişehirspor haberleri, Türkiye'den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken sadece tarafımızın Eskişehirspor olduğunu ilk günden beri vurgulamayı sürdürmekteyiz.
Habercilik anlayışımız hızlı,doğru ve güncel gelişmeler ışığında olup, okurlarımıza ve takipçilerimize teyit edilmiş en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. 
Eskişehir ve Eskişehirspor haberlerini takip eden muhabirlerimizin 24 saat haber peşinde koşmaktadır. Eskisehirhaber.com haftanın her günü yaklaşık 20 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdürmektedir.Facebook, Instagram ve Twitter platformlarında uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren haber platformumuz sürekli artış gösteren takipçilerin de sesi olmaktadır. Bu platformlar üzerinden seslerini bize ulaştıran takipçilerimizin haber değeri taşıdığını düşündüğümüz düşüncelerini ve taleplerini şehrin ileri gelenlerine ulaştırarak umudu olmaya çalışıyoruz. Sokak röportajları ile Eskişehir halkının düşüncelerini dile getirebilen nadir haber platformlarından birisi de Eskisehirhaber.com’dur. Güncel gelişmeleri Eskişehir halkına sorarak onların düşüncelerini milyonlara ulaştırma fırsatı sağlıyoruz.Eskisehirhaber.com kurulduğu 2017 yılından bugüne Eskişehir Haber ve Eskişehirspor Haberleri konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamış ve kanıtlamış isimleri bünyesinde barındırmaktadır.

Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@